Pomoc

Organizacja i przeprowadzanie przetargu

Przetarg to forma sprzedaży/wynajmu nieruchomości, ruchomości, usług i innych w formie licytacji. Wystarczy jedynie zawrzeć z nami jedną z wybranych umów, a nasza firma zajmie się całą procedurą przeprowadzenia przetargu zgodnie z obowiązującą ustawą, regulaminem oraz etyką handlową - pod nadzorem komisji przetargowej.
W przeciwieństwie do biur nieruchomości i innych portali ogłoszeniowych - aktywnie poszukujemy i weryfikujemy potencjalnych klientów (spotkania, rozmowy telefoniczne, kampanie mailingowe i SMS, ogłoszenia w prasie itp.). O każdym naszym działaniu właściciel przedmiotu sprzedaży/wynajmu jest informowany w dedykowanym raporcie.
Stosujemy dwa rodzaje umów - umowę bez opłaty wstępnej i z uwzględnieniem opłaty wstępnej. Zleceniodawca wybiera jedną z nich. Przy wyborze umowy bez opłaty wstępnej zleceniodawca nie ponosi żadnych kosztów - wszystkie koszty związane z obsługą przetargu (marketing, komisja itd.) pokrywa nasza firma. Umowa z uwzględnieniem opłaty wstępnej to opcja, w której część kosztów organizacji przetargu pokrywa zleceniodawca na podstawie wystawionej faktury VAT. Wysokość opłaty wstępnej wynosi 0.1% ceny wywoławczej dla przetargu na sprzedaż nieruchomości/ruchomości i 10% kwoty jednomiesięcznego wynajmu dla przetargu na wynajem nieruchomości. Opłata wstępna jest zaliczana na poczet prowizji sprzedażowej (tzn. w przypadku sprzedaży prowizja wyniesie 1.9%).
Umowa bez opłaty wstępnej zawiera zapisy, które chronią zleceniobiorcę przed takim zachowaniem zleceniodawcy, który na własną rękę znalazł nabywcę nieruchomości, aby dokonać sprzedaży z pominięciem wynagrodzenia zleceniobiorcy. Wówczas to zleceniobiorca, który poniósł koszty marketingu, reklamy i organizacji przetargu nie otrzymałby żadnego wynagrodzenia. Umowa z opłatą wstępną jest wolna od takich zapisów.
Do zawarcia umowy potrzebujemy następujących danych: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel lub nr i seria dowodu osobistego - osoby fizyczne lub nazwa firmy, adres siedziby firmy, NIP - firmy; nr księgi wieczystej lub wypis z rejestru gruntów - nieruchomości, szczegółowe dane - ruchomości.
Nie, nie stosujemy umów zawieranych na wyłączność.
Zwykle umowa jest zawierana na czas nieokreślony z możliwością trzymiesięcznego wypowiedzenia. Istnieje jednak możliwość zawarcia umowy na czas określony.
Nasza prowizja wynosi 2% od ceny wywoławczej nieruchomości/ruchomości + 50% od uzyskanej nadwyżki pomiędzy ceną wywoławczą, a ceną transakcyjną. W przypadku wynajmu nieruchomości nasze wynagrodzenie to kwota jednomiesięcznego wynajmu + 50% od ewentualnej nadwyżki.

Rejestracja

Aby dokonać rejestracji należy wybrać link "Załóż konto" umieszczony w górnej części strony na czarnym tle. Zostaniesz przekierowany do formularza rejestracji, który należy poprawnie uzupełnić. Wymagane dane podczas rejestracji to: adres e-mail, imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon oraz typ konta.
Tak, rejestracja konta w serwisie jest całkowicie darmowa.
Przywileje zarezerwowane dla użytkowników posiadających konto w naszym serwisie zostały opisane w tym miejscu

Abonament

Aby dokonać zakupu należy posiadać konto w naszym serwisie. Po zalogowaniu i kliknięciu w link "Abonament", widoczny w menu użytkownika, zostaniesz przekierowany do strony informacyjnej, na której znajdziesz informację o ważności Twojego abonamentu oraz bezpośredni link płatności.
Wykupienie abonamentu aktywuje wszystkie dostępne opcje. Przywileje zarezerwowane dla użytkowników posiadających ważny abonament miesięczny zostały opisane w tym miejscu
Koszt wykupienia abonamentu miesięcznego wynosi 123,00zł z VAT
Tak. Po wykupieniu abonamentu na Twój adres e-mail zostanie wysłana faktura VAT. Wszystkie faktury wystawione na Twoje dane znajdziesz w menu użytkownika - zakładka "Faktury".
Tak. Ważność abonamentu można przedłużyć w każdej chwili. W menu użytkownika - zakładce "Abonament" znajdziesz aktualny status Twojego abonamentu oraz ewentualny czas pozostały do jego wygaśnięcia. Decydując się na przedłużenie o kolejny miesiąc - następne 30 dni zostaną doliczone od momentu wygaśnięcia poprzedniego abonamentu, a nie od daty zakupu.
Tak. Płatności on-line obsługuje serwis Tpay.com. Wszystkie wykonywane przelewy internetowe na naszej stronie są w 100% bezpieczne.

Ogłoszenia

Aby dodać własne ogłoszenie przetargowe należy posiadać konto w naszym serwisie. Po zalogowaniu, widoczne jest menu użytkownika, w którym należy wybrać link "Dodaj ogłoszenie". System poprosi Cię o wybór kategorii, podkategorii, typu ogłoszenia oraz innych niezbędnych informacji. Pola formularza dostosowują się automatycznie w zależności od wybranej kategorii ogłoszenia.
Akceptujemy linki do filmów opublikowanych w serwisie YouTube. Dodanie filmów możliwe jest w dolnej części formularza. Do pola wystarczy wkleić link wideo z portalu YouTube. Aby dodać więcej niż jeden film należy kliknąć na przycisk z ikonką "+".
Dodawanie galerii oraz zdjęć możliwe jest w ostatnim polu formularza. Wystarczy przeciągnąć pliki lub kliknąć w szare pole z napisem "Przeciągnij pliki tutaj lub kliknij, aby dodać". W tym miejscu należy dodać wszystkie pliki, które mają zostać załączone do ogłoszenia. System automatycznie rozgrupuje wgrywane pliki i oddzieli zdjęcia od dokumentów tekstowych. Akceptujemy następujące rozszerzenia plików: "JPG, PNG, GIF, PDF, DOC, DOCX, ODT, XLS, XLSX, TXT, PPT, PPTX, ZIP, RAR.
Dodane przez Ciebie ogłoszenie nie jest publikowane automatycznie na łamach serwisu. Ogłoszenie zostaje poddane moderacji i innym koniecznym czynnościom (np. kompletowaniu odpowiednich dokumentów), które zwiększą jego atrakcyjność i szanse na skuteczną finalizację transakcji. O szczegółach zostaniesz poinformowany poprzez e-mail lub telefonicznie.
Jeżeli ktokolwiek wyrazi zainteresowanie Twoim ogłoszeniem, zostaniesz o tym fakcie poinformowany natychmiast - poprzez wiadomość wysłaną na adres e-mail podany podczas rejestracji. Dodatkowo informację o złożonej przez Zainteresowanego ofercie znajdziesz w menu użytkownika (zakładka "Wiadomości").

Cennik

Dodanie ogłoszenia jest całkowicie darmowe, ale nie jest ono wyświetlane automatycznie na łamach portalu.
Każdemu z ogłoszeń przyglądamy się z uwagą. Działamy aktywnie i rozpatrujemy szczegółowo wszystkie zgłoszenia. Analizujemy każde z nich pod względem atrakcyjności. Po wstępnej analizie skontaktuje się z Tobą nasz specjalista w celu opracowania strategii sprzedaży.

Hipoteki

Nieruchomości mogące stanowić zabezpieczenie kredytu bankowego lub pożyczki prywatnej znajdują się w zakładce "Hipoteki". Aby uzyskać dostęp do tej zakładki należy posiadać konto w serwisie, a następnie poprawnie wypełnić formularz wniosku znajdujący się w zakładce "Hipoteki".
Procedura użyczenia hipoteki dostępna jest w zakładce "Hipoteki" pod formularzem wniosku ("Użyczenie hipoteki - krok po kroku")
Cena za użyczenie hipoteki ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta, który poprawnie wypełnił formularz wniosku w zakładce "Hipoteki".
Okres użyczenia hipoteki ustalany jest indywidualnie dla każdego klienta, który poprawnie wypełnił formularz wniosku w zakładce "Hipoteki".
Nie. Listę prywatnych pożyczkodawców można jednak znaleźć w zakładce "Hipoteki" pod formularzem wniosku ("Pożyczki bez BIK - zobacz listę"). Aby zobaczyć listę prywatnych pożyczkodawców należy mieć wykupiony abonament.
Aby pobrać wszystkie niezbędne dokumenty należy mieć wykupiony abonament.