125/2018 - XVII-wieczny obraz olejny na płótnie - "Adam i Ewa"

Gniezno, Dojazd 17, wielkopolskie

Szczegóły

Opis

Przedmiotem oferty jest obraz olejny na płótnie o wymiarach 120x114 (cm) przedstawiający scenę Adama i Ewy w Raju.
Stan zachowania obrazu jest dobry, w przeszłości został poddany pracom konserwatorskim polegającym na zdublowaniu podobrazia na nowe płótno, uzupełnieniu ubytków zaprawy i warstwy malarskiej oraz pokryciu lica warstwą werniksu.

Obraz został namalowany na podobraziu płóciennym, na czerwonej zaprawie, w technice olejnej, wielowarstwowej z warstwą podmalowania. Badania składu pigmentów farb oraz przekroju poprzecznego wskazały cechy charakterystyczne dla warsztatu malarskiego końca XVII lub pocz. XVIII wieku. Sposób malowania wskazuje na dobry warsztat malarski, obraz o dużych walorach artystycznych. Badania potwierdzają oryginalność obrazu, powstałego najprawdopodobniej w końcu XVII wieku, w kręgu malarstwa francuskiego.

Szczegółowa analiza badawcza obrazu znajduje się w dokumentacji poniżej (zakładka "Dokumenty do pobrania").

Oferta

Forma transakcji

Sprzedaż

Zakończenie oferty

12.12.2018 (12:00)

Wartość oszacowania

-

180 000 zł

Cena wywoławcza

Organizator

Licytacje.tv Sp. z o.o.

Telefon

533 024 112

Udostępnij to ogłoszenie

Zarezerwuj ofertę

Jeżeli jesteś zdecydowany na sfinalizowanie transakcji przedmiotu oferty, a nie chciałbyś by oferta była widoczna dla innych zainteresowanych, możesz skorzystać z opcji rezerwacji i zablokować jej wyświetlanie w serwisie. Tylko Ty będziesz posiadał dostęp do tej oferty. Rezerwacja na:

Sponsorzy tego ogłoszenia

Edycja: 20.12.2017 11:28

932 wyświetleń